Pentru a beneficia de o reclama gratuita pentru serverul dumneavoastra,inregistrati-va,cei care cauta un anumit tip de server PvP-PvM,au gasit locul potrivit,pentru a putea cauta trebuie sa va inregistrati.

AcasaPortalInregistrareConectare

Distribuiţi | 

O problema la un server...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Kydu

Reputatie : 5
Data de inscriere : 02/01/2011
Varsta : 23
Localizare : Buzau

MesajSubiect: O problema la un server...   Mier Ian 05, 2011 9:53 pm

Salut! Sunt nou pe forum, nu stiu daca am respectat toate regulile(imi cer scuze anticipat). De vre-o saptamana incerc sa fac un server de metin pe ip.Imi merge sa il fac, eu intru pe el fara probleme dar nimeni altcineva nu se poate conecta(iar in mc ca sa ma conectez trebuie sa scriu ip-ul .100 -asa imi merge mie- ).Intrebarea: De ce nimeni nu poate intra pe el?
Dupa aceasta am incercat si cu un server prin hamachi(gandindu-ma ca poate am ip routabi, desii stiu ca nu am) dar din nou nu ma pot conecta decat eu. Am incercat la un vecin, m-am conctat la conexiune la hamachi, apoi site-ul(de register) a mers. Am bagat si ip-ul in mc si nu se conecteaza...Daca aveti vre-o idee?!
Va multumesc anticipat...
Sus In jos
http://www.22zone.tk
blockbuster

Reputatie : 5
Data de inscriere : 30/07/2011
Varsta : 19
Localizare : Metamorfossi/Athina/Greece

MesajSubiect: O problema la un server..   Sam Iul 30, 2011 7:41 pm

Salut, cand deschizi serverul adica, cand deschizi virtual pc, dai ./start, apoi dai close la firewall, daca accepti firewall-ul, nu pot playeri.
Sus In jos

O problema la un server...
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» HostName: Samp.Just2Play.Ro | Roleplay Server [0.3c]
» *FiveTime* IP: 188.212.105.203 Contact id: samp_florin Server De samp nou deschis Si dam level bani Super server:X Va asteptam i pe dumneavoastra Dati click sa vedeti srv:Xpoze
» HostName: FlyGaming RPG [0.3x] Server ON! Address: 93.119.26.209:7777 Players: 54 / 100 Ping: 56 Mode: FlyGaming RPG V0.1 Map: Los Santos HostName: FlyGaming RPG [0.3x] Server ON! Address: 93.119.26.209:7777 Players: 54 / 100 Ping: 56
» Partener Server
» Toxic RPG | Romania [0.3x]

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: 9Metin :: Probleme & Intrebari-
Mergi direct la: